Náš divadelní soubor

Do divadelního světa jsme vstoupili v roce 2016, ač většina z nás působí u divadla již mnoho a mnoho let. Působíme v Ostravě-Proskovicích a naší domovskou scénou je sál Hostince U Psoty.
V našich řadách najdete managera, zaměstnance úřadu, finanční managerku, učitelku v mateřské školce, truhláře, učitele, terapeutku, právničku a další. Jsme různorodá společnost, všechny nás nicméně spojuje chuť setkávat se, předvádět se před ostatními a exhibovat na prknech, která znamenají svět.
Vytvořili jsme báječnou partu a víme, že se jeden na druhého můžeme spolehnout. A to je víc, než úspěch na jevišti.
V našem souboru je v současné chvíli (sezóna 2022/2023) 12 nadšenců, bez kterých by to nešlo. A proč je to tolik baví divadlo, se můžete dozvědět právě od nich.

Hanka Czyž
HEREČKA

Hanka Czyž

Na divadle mě baví celé postupné „zrození“ představení od prvních čtených zkoušek až po hraní před diváky, které je vždy v daný moment jedinečné. Líbí se mi ta synergie, která vzniká pozvolně mezi herci navzájem i jejich postavami, také nadšení všech pro společnou věc či legrace během zkoušek. A naplňuje mě vědomí, že pokud se diváci během představení pobaví, odreagují a zapomenou na starosti, tak naše hraní má smysl.

Aleš Mechel
HEREC

Aleš Mechel

-!!bo divadlo!! A to kvůli všemu, co k tomu patří!-

Michaela Zdráhalová
HEREČKA

Michaela Zdráhalová

Divadlo je pro mě příležitost a výzva k hlubšímu sebepoznání a také novému sebevyjádření radosti a hravosti. Je pro mě zážitkem, když v součinnosti s různými energiemi a rolemi vzniká něco jedinečného, co potěší a přivede k zamyšlení jak herce samotné, tak publikum.

Vojtěch Eliáš
HEREC

Vojtěch Eliáš

Divadlo jsem našel v Dividle Ostrava, pak jsem ho ztratil a teď znovu našel. Je to moc hezké pracovat s tak skvělými lidmi a rozdávat radost kolem sebe.

Lucie Stiborová
HEREČKA

Lucie Stiborová

Hrát v divadle je splnění mého dětského snu. Těším se na výzvy, které mi divadlo přinese. Věřím, že žádná role není náhodná, ale může být přínosem i do osobního života každého herce.

Dominika Najvert
HEREČKA

Dominika Najvert

Mé dětství a dospívání je spojeno s Dividlem. Dlouho jsem pak měla jiné zájmy a na divadlo skoro zapomněla. Když mě oslovil Tomáš Matlenga a já na nabídku kývla, říkala jsem si, že jsem blázen, když jsem se ke všem svým aktivitám ještě pustila do divadla. Ale je to divadlo, a amatérské! To musí být člověk tak trochu blázen. A taky, když jste někdo jiný, směle můžete pustit z hlavy všechny své starosti.

Katka Sládková
NÁPOVĚDA

Katka Sládková

"Vždy jsem obdivovala všechny herce, kteří z jeviště dokáží předávat radost, emoce a zamyšleni publiku. A proskovické divadlo mi toto vše vždy jako divákovi poskytovalo. Je mi ohromnou ctí být u zrodu dalšího krásného představení od počátku. Můj respekt k hercům a režisérovi roste každou zkouškou."

Zdeňka Filipovská
HEREČKA

Zdeňka Filipovská

"Na divadle mám ráda to, že se mohu spolu se skvělými lidmi podílet na rozdávání radosti jiným :) Je to pro mě taky útěk do jiného světa, je to zábava :) A největší odměnou je samozřejmě sranda během zkoušek, a pak úsměv a potlesk obecenstva ;)"

Martin Kowalik
HEREC

Martin Kowalik

"Divadlo je místo, kde se chci bavit ... ale to půjde jen tehdy, když se při tom budete bavit se mnou."

Tomáš  Matlenga
Režisér

Tomáš Matlenga

„Divadlo je pro mě hlavně zábava, výzva a parta fajn lidí, na kterou se mohu spolehnout a díky tomuto spojení vzniká něco báječně neuchopitelného."

Kamila Formanová
HEREČKA

Kamila Formanová

"Divadlo je krásný způsob, jak se na nějakou dobu stát mnoha jinými lidmi, žít chvíli jejich životy a naučit se tak nevidět vše jen ze své vlastní perspektivy. K tomu je u nás v divadle fajn parta lidí, se kterými je spousta legrace."

David „Lojza“ Lyčka
HEREC

David „Lojza“ Lyčka

Ivan Lerch
Herec

Ivan Lerch

„Divadlo dělám kvůli lidem...jednak kvůli svým hereckým kolegům a režisérovi, kteří jsou všichni skvělí, takže jakekoliv dění kolem nich je plné energie a optimismu..., ale zejména kvůli divákům, jejichž reakce, ať už v podobě potlesku, poděkování za pobavení a zlepšení nálady, pozdravení i mino divadlo a vyjádření respektu..., je asi nejvíc co si herec může přát, kór amaterský."

Jakub Malovaný
HEREC

Jakub Malovaný

"Divadlo. To je jedna z mých důležitých životních cest, na kterou jsem vkročil už coby malý chlapec políben kouzlem zlínské Malé scény a přes dlouholeté angažmá v Městském divadle Zlín na ní díkybohu pokračuji stále. Momentálně však poznávám také vůni proskovického jeviště, na kterém se - jak jsem měl tu čest zjistit - dělá divadlo s podobnou láskou, jako v obou divadlech již zmíněných. Divadlo povznáší, bere a stokrát tolik dává!"

František Hvizd
HEREC

František Hvizd

"Divadlo je pro mě další výzva, kterou jsem si před sebe postavil. Samozřejmě až poté, co mě pan režisér dlouho prosil a přemlouval, ať se přidám do jejich úžasného divadelního souboru. Navíc mi sliboval nehynoucí slávu a obdiv spousty fanynek a takovému lákadlu sem nemohl odolat."

David Michálek
Herec

David Michálek

„Na divadle miluji to, že se můžu stát někým jiným a pořádně se vyblbnout."

Alena Platošová
Herečka

Alena Platošová

Pavel Kuča
HEREC

Pavel Kuča

"Život je jedna úžasná a jedinečná hra - divadlo vám ji pomáhá rozvíjet a zkrášlovat."

Radek Šimečka ​
Herec

Radek Šimečka ​

„Součástí proskovického divadla Nad Struhou jsem právě proto, že je tam taky Tom, David, Lucka, David, Zdeňka, Verča, Ivan, Tom a David. Všichni supr lidi a je s nimi moooc velká legrace. A největší sranda teprve začne – Leden 2017 začínáme, přijďte všichni!“

Tomáš Palička
Herec

Tomáš Palička

„Tohle divadlo pro mě znamená spoustu nových zážitků se skvělými lidmi. Znamená pro mě setkání, přátelství, zábavu, inspiraci a bezesporu také adrenalin. A hlavně bych chtěl svým účinkováním pobavit co možná nejvíce lidí, kteří se přijdou podívat na naše představení. Chtěl bych, aby všichni lidé v hledišti na tu chvíli, kdy budeme hrát, mysleli jen na radost, smích a pozitivní věci.“

Zdeňka Sojková
Vedoucí souboru a herečka

Zdeňka Sojková

„Protože to miluju!! Nemůžu se dočkat každého okamžiku, který strávím na jevišti s touto partou bláznivých herců ,,amatérů" a každá chvilka, kdy se nám podaří pobavit publikum, je nenahraditelná."

Veronika Matějová
Herečka

Veronika Matějová

„Divadlo je pro mě, něco jako nová kapitola v knize, těším se, co přijde."

Lucie Šmídová
Herečka

Lucie Šmídová

„Divadlo mě vždycky bavilo a jsem ráda, že můžu hrát s tak skvělými lidmi. Ráda bych to v budoucnu dotáhla až na hlavní roli."

Markéta Kobolková
Herečka a nápověda

Markéta Kobolková

„Divadelní prostředí zatím poznávám, součástí souboru jsem teprve chviličku. Divadlo je pro mě legrace, skvělá parta lidí, ale také zodpovědnost vůči budoucím divákům. Budu se snažit co nejvíce, abych nezklamala je, kolegy, a ani sebe."

David Ovčačík
Herec

David Ovčačík

„Divadlo mě regeneruje a udržuje v mentální kondici."